Gerlinger Lilla

felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus, pszichoterapeuta

Üdvözlöm! Gerlinger Lilla vagyok. Pszichológus diplomámat 2010-ben a Pécsi Tudományegyetemen szereztem, majd 2014-ben ugyanitt végeztem felnőtt klinikai-, és mentálhigiéniai szakpszichológusként. Az SE POPKE szakképzését követően 2022-ben pszichoterapeuta szakvizsgát tettem. Az évek során több terápiás módszerrel megismerkedtem és jelenleg is képződöm sématerápia ill. EMDR módszerekből. Egyéni terápiák során elsősorban dinamikus szemléletben dolgozom felnőttekkel. A különböző képzéseken és konferenciákon való részvétel mellett számomra a szoros szakmai közösség, a közös gondolkodás kiemelten fontos és segíti a folyamatos fejlődést.

Pályám első 8 évében az Országos Onkológiai Intézetben dolgoztam az onkopszichológiai team tagjaként, ahol meghatározó élményt jelentett a daganatos beteg páciensekkel folytatott támogató és terápiás munka. 2022-től a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán, a Pszichoterápiás Osztályon dolgozom, ahol séma-csoportpszichoterápiás keretek közt dolgozunk.

Alapításától kezdve, 2016 és 2022 között a Kréné Pszichoterápiás Rendelőben dolgoztam. Szintén az alapítástól, 2019-ben csatlakoztam a Traumaközpont nevű non-profit szervezethez, amelynek jelenleg egyik vezetője vagyok és ahol olyan traumát átélt személyeknek nyújtunk terápiás segítséget, akiknek ezt az anyagi vagy társadalmi helyzete nem tenné lehetővé. Párhuzamosan több évig folytattam angol nyelven egyéni terápiákat a FirstMed magánklinikán.

Ezeken a különböző területeken szerzett tapasztalatok határozzák meg azt, ahogyan traumáról, gyógyulásról és pszichoterápiáról gondolkodom. A traumatikus élmények gyakran nehezen megfogalmazhatóak, hol szinte észrevehetetlenek, hol egészen zsigeriek. A jelenbeli tapasztalatok olykor váratlanul nyitnak kaput a múlt beömlő érzéseinek, amelynek hátterében gyakran jelen van annak az ijesztő élménye is, hogy egyedül maradtunk a bajban. A pszichoterápiában meghatározó számomra a közösen kialakított nyelv, amely lehetővé teszi a kapcsolatba kerülést, a történetbe illesztést és az arról való együttes gondolkodást.